Možnosti ovládanie krídlových garážových brán

bez pohonu

– kľučka/kľučka alebo kľučka/guľa
– nastaviteľné pánty
– rozvora (zabezpečenie brány)
– aretácia krídiel (zamedzí zatvorenie pri prejazde)

s pohonom

– stropný pohon Sommer vrátane DO
– tiahla pohonu krídlových brán
– pánty proti zovretiu prstov
– ochranná guma proti zovretiu prstov

2v1 s pohonom aj ručne

Ako systém funguje?
Krídlové brány bolo doteraz možné ovládať len automaticky alebo ručne. Vďaka patentovo chránenému systému možno ručne otvoriť len jedno krídlo, aj keď sú brány s automatickým pohonom. Pri otvorení bránového krídla kľučkou, dôjde k odblokovaniu jedného krídla od pohonu a krídlo otvoríme ručne. Po spätnom zatvorení krídla sú vráta opäť pripravená k automatickému ovládaniu pohonom.

Čo je teraz na systéme nové?
Mechanizmus bol upravený o blokovacie zarážky vrátane mikrospínača a na krídle je už v štandarde osadený elektro-zámok, ktorý v zatvorenej polohe brány zaisťuje druhý blokovací bod do podlahy. Novo je tiež systém v štandarde vybavený špeciálnym zadlabovacom zámkom, ktorý kľúčom uzamyká iba vonkajšiu kľučku proti stlačení = otvoreniu z vonku. Vnútorná kľučka tak slúži ako jednoduché núdzové otvorenie zvnútra aj bez potreby kľúča vo vrecku.

Pri akých brán možno tento systém využiť?
Systém 2v1 je určený pre nové dvojkrídlové brány s rámom a prahom. V prípade brány bez prahu, je nutné montážno doplniť na podlahu zarážku pre strelku elektro-zámku. Systém stále nie je určený pre dodatočnú montáž na existujúci krídlové vráta, u ktorých nie je zabránené možnosti poškodeniu prstov v mieste klasických závesných pántov!