Turnikety

Turnikety sú špeciálne dverné súpravy umožňujúce prechod osôb, bez toho aby došlo k priamemu styku vonkajšieho a vnútorného klimatického prostredia. Všetky typy turniketov sú kruhového pôdorysu. Líšia sa navzájom počtom dverných krídel, tvarom strednej osi, elektronickým vybavením a veľkostí. Je zostavený z hliníkových profilov a obvodový plášť môže byť presklený alebo plný. Vnútorné tri alebo štyri presklené dverné krídla môžu byť pevné alebo sklopné (panikové kovanie). Kefy po obvode dverných krídel vytvárajú účinné protiprievanové tesnenie. Povrchová úprava práškovou farbou podľa odtieňa RAL alebo prírodný elox AS1. Turniket je možné montovať na rovnú hotovú podlahu (dlažbu) s pevnosťou min. 15 MPa.

Pri automatických a poloautomatických turniketov je v základnej cene osvetlenie 4 ks halogénových bodových reflektorov (á 20W).

Prívodné napájanie turniketu je 230VAC – 50/60Hz – 350W cez samostatný istič 16A.

Výhody turniketov TRIDO

Bezpečnostné sklápanie krídel
Ak je turniket vybavený bezpečnostným sklápaním krídel, potom sa pri náraze na prekážku (podrážka topánky) krídlo vychýli zo svojej polohy (uhne pred prekážkou). Pokiaľ nedôjde k vychýleniu väčšiemu než 45 °, vráti sa po odstránení prekážky krídlo samo (bez zásahu obsluhy) do východiskovej polohy.

Reverzácia turniketu
Pri aktivácii bezpečnostnej lišty na nábežnej hrane plášťa turniketu (napr. pri zachytení neseného batožiny) sa turniket nielen okamžite zastaví, ale aj reverzuje o cca 15° späť, čo uvoľní batožinu aj bezpečnostnú lištu. Po stanovenej oneskorení (5 s) sa turniket opäť roztočí. Táto úprava vedie k vyššej bezpečnosti a plynulosti premávky.

Ovládací panel
Prevádzkové režimy automatického turniketu sú nastavované ovládacím panelom.