Vstupné dvere

Zaobstarať si garážové brány spoločne so vstupnými dvierkami sa oplatí.

Vstupné integrovaná dvierka, ktoré sú súčasťou brán, šetrí náklady na energie, pretože pri vstupe do garáže sa neotvárajú celá brány. Dvierkami sa ľahko a pohodlne dostanete do garáže pre všetko, čo potrebujete a vďaka nízkemu prahu dverí (len cca 25 mm) je možné bezpečne prejsť alebo prejsť s kočíkom či okolo. Nízky prah tak zároveň umožňuje bezbariérový samostatný vstup do domu.

Brány sa otvárajú pod strop garáže spoločne s integrovanými dvierkami. Aby nedošlo k otvoreniu brány v chvíli, keď sú dvierka otvorené je potrebné je zabezpečiť, preto sú opatrená špeciálnym snímačom, ktorý zabráni otvoreniu brán, keď sú vstupné dvere otvorené a súčasne samo-zatváračom, ktorý zaistí okamžité zatvorenie dverí pre priechodu.

pravé dvere umiestnené vľavo

(kľučka/kľučka)

ľavé dvere umiestnené na stred

(kľučka/kľučka)

ľavé dvere umiestnené vpravo

(guľa/kľučka)

ľavé dvere mimo brány

(guľa/kľučka)

Pohľadovo spoznáte dvierka vo vrátach len podľa hliníkového rámu, ktorý môže byť v eloxované striebornej farbe alebo lakovaný do farby vrát podľa vzorkovníka RAL, aby vyhovoval predstavám a prianiam zákazníka. Súčasťou dverí je kovanie – kľučka / kľučka alebo kľučka / guľa a zamykanie je riešené zámkovou vložkou s možnosťou montáže bezpečnostného kovania.

Nadštandardné riešenie

Vstupné dvere mimo brány s PTM (s prerušeným tepelným mostom)

Kvalitný, veľmi pevný a tiež pohľadovo estetický systém sa využíva hlavne ako vstupné dvere do rodinných domov. Veľkou prednosťou je úplne rovnaký dizajn ako u sekcionálnych brán. Prerušený tepelný most zamedzuje prestup chladu z vonkajšieho prostredia na vnútornú časť rámu. Ako výplň slúži sendvičový panel s hrúbkou 40 mm s izoláciou (PUR pena). Vonkajší vzhľad podľa farieb vzorkovníka RAL alebo v prevedení imitácie dreva. Podľa priania zákazníka je možné dvere tiež doplniť o plné alebo čiastočné presklenie alebo nerezový dekor.

 

Typy prahov:

Štandardný prah
výška prahu 140+20 mm

Nízky prah
výška prahu 90+20 mm

Ultra-nízky prah
výška prahu cca 27 mm

Rozmery:

  • šírka cca 640 – 900 mm (štandard 850 mm), výška max 2160 mm od podlahy
  • rozmery dvierok sú priamo závislé od rozmeru a charakteru vrát

Dvierka vo vratovom krídle sú štandardne osadené samozatváračom a mikrospínačom.
Na želanie možno dodať elektrozámok.