Závora

Závora je určená pre súkromné, verejné a firemné menšie alebo stredne veľké parkovisko. Má moderný dizajn a celou radou nadštandardných praktických funkcií. Závoru Sommer dodávame v prevedení ľavá alebo pravá spoločne s bielym hliníkovým ramenom dĺžky 6 m vrátane reflexných nálepiek. Rameno je možné zakrátit na potrebnú dĺžku. Závora je štandardne vybavená vyvažovacími pružinami, integrovanou riadiacou jednotkou, prijímačom diaľkového ovládania FM 868,8 MHz a pre Vaše pohodlie je aplikované jednoduché núdzové odblokovanie v prípade výpadku el. energie. Riadiaca jednotka je vybavená funkciou rozpoznania prekážky s reverzáciou, automatické načítanie sily pre otváranie i zatváranie a pripravená na pripojenie varovného svetla, optické závory a podlahové indukčné slučky.

Súčasťou sady sú:

  • uzamykateľná automatická závora vrátane riadiacej jednotky
  • hliníkové rameno 6 m vrátane červených reflexných nálepiek
  • prijímač diaľkového ovládania 868,8 MHz pre 112 užívateľov
  • upevňovacie uholníky – 2 ks

Možné doplnky:
Sklopná podpera (odporúčame nad dĺžku ramena 3500 mm)
Podperný stĺpik (odporúčame nad dĺžku ramena 3500 mm)
Diaľkové ovládanie Sommer – kompletný sortiment

Ovládanie závory môžete zvoliť impulzným spínačom, kľúčovým spínačom, kartovým systémom, čipovou kľúčenkou alebo diaľkovým ovládačmi Sommer vo všetkých prevedeniach. Ako ďalší bezpečnostný prvok závory odporúčame fotobunky, ktoré strážia priestor v pracovnej zóne závory.

Závory sa montujú na betónový základ, ktorý by mal siahať do nezamrznutej hĺbky tj 80 cm. Nezabudnite na prívod 220V uprostred základu a tiež na ovládacie káble. Veľkosť základu a schéma elektro-prípravy Vám radi spracujeme na konkrétny prípad.

Technické informácie:
Menovité napätie: AC 230 V, 50 Hz
Výkon motora: 80 W, DC 24V
Rýchlosť otvárania / zatvárania: cca 7 sekúnd
Rozsah teplôt: -20 °C až 50 °C
Krytie: IP 44
Intenzita otvárania: 300/den